Hakkımda

Yetkinlik Alanlarım

Çocuk - Ergen

Yetişkin

Aile - Çift

“Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü “Onur Öğrencisi” ünvanıyla tamamladıktan sonra Dogus Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek lisans eğitimini tamamladı. Eğitim süresince 572 saat süpervizyon aldı.

Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’nde gerçekleştirilen “Masum Mahkumlar” projesi kapsamında kadın mahkumlara “Etkili Ebeveynlik” eğitimi verdi. Purdue Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Volker Thomas’dan “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi - Filial Terapi” eğitimi ve süpervizyonu aldı. EMDR, Çözüm Odaklı Terapi, Stratejik Aile Terapisi, Duygu Odaklı Psikoterapi gibi psikolojik müdahale eğitimleri aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Sağlığı Merkezi’nde travma mağduru kadınlarla ve Ümraniye E Tipi - F Tipi Kapalı Cezaevi’nde erkek mahkumlarla çalıştı. 6 yıl süreyle Npİstanbul Beyin Hastanesi’nde uzman klinik psikolog olarak görev aldı. Bu süreçte her yaş grubundan yatan ve ayaktan hastalara yoğun olarak psikoterapi uyguladı. Üsküdar Üniversitesi kapsamında "Yengeç Bireysel Rehabilitasyon Modeli" nde eğitimci olarak yer aldı. "Ulusal Yetenek ve Mentör Ağı Projesi"nde "Pozitif Psikoloji sorumlusu" olarak görevine devam etmektedir.

4 yıl süreyle Üsküdar Üniversitesi’nde “Aile ve Çift Terapisi”, “Psikolojik Travma”, “Çocuk Psikopatolojisi”, “Pozitif Psikoloji”, “Psikolojik Test ve Değerlendirme”, “Aile Danışmanlığı” konularında ders verdi.

Pozitif Psikoloji’nin öncülerinden Martin Seligman, Mihaly Csikszentmihalyi, Barbara Frederickson, Joan Duda, James Pawelski, Chiara Ruini, Aaron Jarden, Frederik Bannink, Itai Ivtzan gibi kişilerin eğitimlerine, konferanslarına katıldı.

Türkiye’deki ilk “Çocuklar İçin Pozitif Psikoloji Uygulamaları”nı gerçekleştirerek, çalışmasını Fransa’da Avrupa Pozitif Psikoloji Kongresi’nde (European Conference on Positive Psychology) sundu.

The University of Pennsylvania-School of Arts and Sciences tarafından verilen pozitif psikoloji eğitici eğitimini tamamladı. Kanada’da düzenlenen Dünya Pozitif Psikoloji Kongresi‘nde (Fifth World Congress of Positive Psychology) ‘Türkiye’de Çocuklarla Pozitif Psikoloji Uygulamaları‘ konusunda sunum yapmak üzere kabul aldı. International Positive Psychology Association (IPPA) üyesidir.”